Paszyk: Wdzięczność medykom nie może skończyć się tylko na słowach

Po dłuższej przerwie spowodowanej restrykcjami związanymi z pandemią koronawirusa, na pilskim deptaku odbyła się konferencja prasowa posła PSL Krzysztofa Paszyka. W spotkaniu z dziennikarzami towarzyszyli mu Jarosław Maciejewski, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego oraz lokalni działacze PSL: Tadeusz Teterus i Stefan Piechocki.

Konferencję zdominowały tematy związane z pandemią koronawirusa w Polsce.

– Chciałbym to spotkanie rozpocząć od przekazania słów wdzięczności dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i wszystkich osób, które stoją „na pierwszej linii” walki z pandemią – rozpoczął poseł Krzysztof Paszyk. – Chcę jednak podkreślić, że nasza wdzięczność nie może kończyć się na słowach uznania. Za słowami muszą iść konkretne czyny, dlatego jako Koalicja Polska PSL-Kukiz ’15 złożyliśmy w Sejmie projekt „Premia dla bohatera”. Chodziło tak naprawdę o symboliczną premię w wysokości 1500 złotych, dla pracowników, którzy walczą na pierwszej linii frontu z koronawirusem. Co mnie zdumiewa, większość rządząca nie uznała tego pomysłu za zasadny. Ale nie składamy broni – zapowiedział.

Z kolei Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Jarosław Maciejewski mówił podczas konferencji o wsparciu ze strony marszałka województwa, które kierowane jest m.in. dla szpitali. Mówił przede wszystkim o zakupie aparatury medycznej i środków ochrony osobistej za ponad 60 mln zł dla placówek ochrony zdrowia, z czego korzystają również szpitale w Wielkopolsce Północnej, a zwłaszcza Szpital Specjalistyczny w Pile.

Zwrócił również uwagę na produkty skierowane do wielkopolskich przedsiębiorców – preferencyjne pożyczki i poręczenia ze środków Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju (36 mln zł), Funduszu Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego, a także Urzędu Marszałkowskiego w ramach WRPO 2014-2020.

Podczas konferencji prasowej Krzysztof Paszyk zaprosił również mieszkańców Piły i regionu pilskiego na wirtualne spotkanie z kandydatem na prezydenta Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. W sobotę, od godziny 16, prezes PSL odpowiadał na pytania podczas wideoczatu.