Pedofil recydywista z Szydłowa z zarzutami

39-letni Marcin z Szydłowa zdemaskowany przez łowców pedofilów usłyszał zarzut usiłowania nakłaniania małoletniej osoby do poddania się innej czynności seksualnej. Toczy się już przeciwko niemu proces, w którym ciążą na nim identyczne zarzuty.

Znowu dałem się złapać. Tymi słowami 39-letni Marcin z Szydłowa miał przywitać łowców pedofilów ze Stowarzyszenie Stop Pedofilii – STPD. Znowu, gdyż kilka miesięcy wcześniej wpadł w identyczny sposób. Korespondował wtedy z dziewczynką, pod którą podszył się jeden z łowców, wysyłał jej swoje nagie zdjęcia, namawiał do seksu.

– Nie rób tego więcej, bo będziemy musieli przyjechać jeszcze raz – powiedzieli mu łowcy zanim przekazali go w ręce policji.

Nie posłuchał. Przez tydzień pisał z 13-latką, którą zapraszał do domu i składał niemoralne propozycje. Usłyszał zarzuty usiłowania nakłaniania małoletniej osoby do poddania się innej czynności seksualnej. Za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności, ale niewykluczone, że 39-latek będzie odpowiadał jako recydywista. Został objęty dozorem policyjnym.

Wykorzystywanie seksualne dziecka to włączenie dziecka w aktywność seksualną, której nie jest ono w stanie w pełni zrozumieć i udzielić na nią świadomej zgody i/lub do której z pewnością nie dojrzało rozwojowo i nie może zgodzić się w ważny prawnie sposób i/lub która jest niezgodna z normami prawnymi lub obyczajami danego społeczeństwa. Z wykorzystaniem seksualnym mamy do czynienia w sytuacji, gdy taka aktywność wystąpi pomiędzy dzieckiem a dorosłym lub dzieckiem a innym dzieckiem; ponadto jeśli te osoby ze względu na wiek bądź stopień rozwoju pozostają w relacji opieki, zależności, władzy. Celem takiej aktywności jest zaspokojenie potrzeb innej osoby. Aktywność taka może dotyczyć:
a) namawiania lub zmuszania dziecka do angażowania się w czynności seksualne;
b) wykorzystywania dziecka do prostytucji lub innych prawnie zakazanych praktyk o charakterze seksualnym;
c) wykorzystywania dziecka do produkcji materiałów lub przedstawień o charakterze pornograficznym.

Report of the Consultation on Child Abuse Prevention /Raport z konsultacji w sprawie zapobiegania krzywdzeniu dzieci/ (1999), Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), Genewa.