Piąty budynek TBS w Złotowie oddany

W poniedziałek, 27 września oficjalnie otwarto piąty budynek mieszkalny Złotowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. To już 100 mieszkań udostępnionych na preferencyjnych zasadach najmu, z których korzysta ponad 250 mieszkańców Złotowa.

Burmistrz Adam Pulit zachęca w ten sposób mieszkańców do wiązania swojej przyszłości ze Złotowem.

  • Wielu mieszkańców boryka się z problemem ograniczonej dostępności mieszkań w Złotowie mówi burmistrz. – Tym bardziej cieszę się, że rozwijamy Złotowskie TBS, udostępniając mieszkania o czynszu regulowanym coraz większej liczbie mieszkańców. To uzupełnia ofertę deweloperów i pozwala mieszkańcom zyskać własne lokum bez potrzeby zaciągania zobowiązań finansowych, jak kilkudziesięcioletnie kredyty hipoteczne. To znakomita alternatywa dla wielu złotowian, którzy dzięki takiej możliwości, rezygnują z perspektywy emigracji i decydują się na pozostanie w mieście.

Nowy blok TBS mieści się przy ul. Sienkiewicza 2. Zamieszka w nim 40 osób, w tym 18 dzieci. Przy okazji tego przedsięwzięcia, uporządkowano także teren wokół bloku, więc okolica znacznie zyskała na atrakcyjności.

To jedna z najlepszych miejskich inwestycji w centrum Złotowa – podkreśla Adam Pulit.

Inwestycja spółki miejskiej przy ul. Sienkiewicza kosztowała blisko 3,8 mln zł i jej realizacja zamknęła się w planowanych kosztach. W efekcie powstało 15 lokali mieszkalnych, zespół 5 garaży oraz budynek gospodarczy składający się z 17 pomieszczeń. W celu skorzystania z oferty Złotowskiego TBS najemcy zobowiązani są do wniesienia wkładu własnego w postaci partycypacji w kosztach budowy, dzięki czemu uzyskują prawo do najmu mieszkania na preferencyjnych, długoterminowych warunkach.

Łącznie zasoby Złotowskiego TBS składają się z: 100 lokali mieszkalnych, 25 garaży, 2 lokali użytkowych oraz 17 pomieszczeń gospodarczych. Budynki stanowiące własność ZTBS zlokalizowane są przy ul. Wańkowicza, Kocika oraz Sienkiewicza, a łącznie w zasobach spółki zamieszkuje 253 mieszkańców Złotowa.

  • Chcemy rozwijać budownictwo mieszkaniowe w Złotowie, ponieważ zależy nam, aby przybywało nam mieszkańców, którzy komfortowo będą tu żyć, uczyć się i pracować – mówi Adam Pulit, burmistrz Złotowa.

Następnym wyzwaniem, które przed sobą stawia samorząd Złotowa jest budowa bloku komunalnego z 14 mieszkaniami przy ul. Polnej, na budowę którego inwestor uzyskał już pozwolenie.

Będziemy starać się teraz o 80% dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego na budowę nowego bloku i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już wkrótce ruszymy z budową kolejnej inwestycji planuje burmistrz Złotowa.


Inwestycja spółki miejskiej przy ul. Sienkiewicza kosztowała blisko 3,8 mln zł. Powstało 15 lokali mieszkalnych, zespół 5 garaży oraz budynek gospodarczy składający się z 17 pomieszczeń.