Pierwsza ławka bookcrossingowa w Pile

Jeśli masz ciekawą książkę w dobrym stanie, którą chciałbyś się podzielić z innymi, pozostaw ją na ławce bookcrossingowej! W środę, 27 lipca, taka ławka zostanie symbolicznie otwarta przy kinie Iskra na ulicy Kilińskiego 12.

Bookcrossing – idea nieodpłatnego przekazywania książek najczęściej poprzez zostawianie ich w specjalnie oznaczonych miejscach, by ktoś mógł je zabrać, przeczytać i znów zostawić w tym samym lub innym wyznaczonym do tego miejscu. Nazywana jest inaczej uwalnianiem książek, krążeniem książek lub książkokrążeniem. Bookcrossing podnosi poziom czytelnictwa, pomaga nawiązywać nowe znajomości, podejmować ciekawe dyskusje. Ci, którzy uprawiają bookcrossing, tłumaczą, że książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane.

W środę, 27 lipca, z inicjatywy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile ławka bookcroosingowa zostanie otwarta przy kinie „Iskra” na ul. Kilińskiego 12. Symbolicznie otwarcie o godz. 11.00. I już na otwarcie można przynieść i zostawić na niej książkę, którą chcielibyśmy się podzielić z innymi.

Letnia czytelnia powstała w ramach projektu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej – „W roli głównej książka” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Promocja czytelnictwa.