Pierwsze w powiecie miasteczko ruchu drogowego otwarte!

Przy boisku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stróżewie (gm. Chodzież) oddano do użytku pierwsze w powiecie chodzieskim Miasteczko Ruchu Drogowego.

Wiadomo już, że miasteczko będzie eksploatowane przez uczniów z całej gminy i powiatu. W tym przypadku procentuje wysiłek i zaangażowanie dyrektora szkoły Piotra Jankowskiego. Po kilku miesiącach uzgodnień i prac budowlanych powstało Miasteczko Ruchu Drogowego, którego nie powstydziłyby się dużo większe ośrodki.

Część oficjalną uświetniło kilkoro znaczących gości m. in. Kamila Szejner – wójt Gminy Chodzież wraz ze swoją zastępczynią Ewą Kubiś, Mirosław Mantaj zastępca dyrektora WORD w Pile, Sławomir Sobański komendant KPP w Chodzieży. Nie zabrakło gminnych radnych. Na wstępie głos zabrał dyr. SP Piotr Jankowski.

– Możemy się tylko cieszyć, że to właśnie u nas powstało miasteczko, które niemal w całości zostało przeniesione z WODR w Pile. Mamy już wszystkie atesty, sygnalizacja działa bez zarzutu i już dziś będziemy mogli pojeździć. Dziękujemy pani wójt, która od początku wspierała nas w tym przedsięwzięciu – mówił

Wywołana do tablicy Kamila Szejner oznajmiła, iż ta inwestycja będzie służyć wszystkim szkołom powiatu i gminy.

W imieniu pilskiego WORD za inwestycje podziękował dyr. Mirosław Mantaj. Nie omieszkał jednak zauważyć, iż miasteczko w Stróżewie, choć pierwsze w gminie oraz w powiecie chodzieskim, jako ostatnie zamyka listę powiatów północnej wielkopolski, gdzie jeszcze takiego obiektu nie było. Jak przyznał, nigdzie jednak nie mogą pochwalić się pełną sygnalizacją świetlną.

– To był dobry dzień dla powiatu i gminy – skwitował na koniec szef chodzieskiej policji Sławomir Sobański. – Przy okazji wypada podziękować dyrekcji szkoły za organizację turniejów BRD. Niech inni biorą z was przykład. Priorytetem dla wszystkich powinno być przede wszystkim bezpieczeństwo naszych dzieci.

Źródło: UG Chodzież