Pijana 18-latka za kierownicą. Rozbiła się na drzewie

Mieszkanka gm. Wieleń, siedząca za kierownicą peugeota, zjechała z drogi i uderzyła w przydroże drzewo. 18-latka była nietrzeźwa, w wydychanym powietrzu miała ponad 1,5 promila alkoholu. Zarówno kierująca, jak i pasażerka pojazdu trafiły do szpitala.

Do wypadku doszło w sobotę, 23 listopada, około godziny 22:00 na trasie Pianówka – Goraj (pow. czarnkowsko-trzcianecki). Ze wstępnych ustaleń wynika, że 18-letnia mieszkanka gminy Wieleń, z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn, zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo.

W wyniku zdarzenia kierująca oraz 18-letnia pasażerka peugeota z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala. Dalsze ustalenia wykazały, że nastolatka była nietrzeźwa, miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto pobrano od niej krew do dalszych badań.

W ciagu najbliższych kilku dni policjanci wspólnie z prokuraturą będą analizować zebrany na miejscu zdarzenia materiał dowodowy, jak również przeprowadzać niezbędne czynności procesowe w celu wyjaśnienia okoliczności i przyczyn wypadku.

źródło: KPP Czarnków