Pijana wjechała w dom Uciekała przed policją

Pijana 27-latka, siedząc za kierownicą osobowego opla, zaczęła uciekać przed patrolem policji. Swoją ucieczkę zakończyła, uderzając autem w dom.

Do zdarzenia doszło 11 września około godziny 22.30 na jednej z ulic w Głomsku. Patrol prewencji postanowił zatrzymać do kontroli kierującą osobowego Opla. Powodem kontroli był fakt, że sposób prowadzenia pojazdu przez kobietę mógł wskazywać na to, że jest ona nietrzeźwa. Osobowy opel jechał bowiem od krawędzi do krawędzi jezdni.

Gdy policjanci przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali kierującej sygnał do zatrzymania ta jednak gwałtownie przyśpieszała. Wtedy rozpoczął się pościg, który trwał kilkaset metrów do momentu, kiedy kobieta straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożny budynek.

Jak się okazało za kierownicą osobowego Opla siedziała 27-letnia mieszkanka gminy Zakrzewo. Policjanci przebadali kobietę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, miała w organizmie ponad pół promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że jego dowód rejestracyjny został już zatrzymany za zły stan techniczny, a ubezpieczenie wygasło.

– 27-latka najwyraźniej nie zdawała sobie sprawy, jak ogromne zagrożenie stworzyła nie tylko dla siebie ale i dla innych osób. Z uwagi na rażące naruszenie przepisów drogowych, policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy i odholowali samochód, którym się poruszała na policyjny parking – relacjonuje Maciej Forecki, rzecznik złotowskiej policji.

Za nie zatrzymanie się do policyjnej kontroli i kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 27-latce grozi do 5 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 000 zł.