Piła gospodarzem spotkania w ramach cyklu” Czy warto inwestować?”

„Czy warto inwestować?” to cykl spotkań dla przedsiębiorców z Wielkopolski organizowany przez instytucje rządowe oraz Kostrzyńsko-Słubicka Specjalną Strefę Ekonomicznę. W poniedziałek przedsiębiorcy spotkali się w Pile. Partnerem wydarzenia była Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski.

Organizatorami cyklu spotkań „Czy warto inwestować?” są: Polska Strefa Inwestycji Wielkopolska, Bank Gospodarstwa Krajowego, Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Agencją Rozwoju Przemysłu. W Pile parterem wydarzenia była Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski, a samo spotkanie odbyło się w murach Nadnoteckiego Instytutu UAM.

– Rozmawialiśmy między innymi o ulgach w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, generatorze ofert inwestycyjnych Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, o ofertach finansujących potrzeby rozwojowe i płynnościowe przedsiębiorstw, czy wspieraniu inwestycji mających pozytywny wpływ na środowisko – mówi Grzegorz Piechowiak, wiceminister rozwoju i technologii.

Grzegorz Piechowiak w imieniu ministra rozwoju i technologii Waldemara Budy wręczył również honorowe odznaki resortowe pilskim przedsiębiorcom. Odznakę za zasługi dla rozwoju gospodarki polskiej otrzymała firma Polster, działający od ponad 30 lat renomowany producent minibusów. Odznaki za zasługi dla budownictwa odebrali architekci Lech Wojtasik (39 lat w branży) i Janusz Kiciński (38 lat).

Fot. Mat. prasowe/Grzegorz Piechowiak