Piła i region po wichurze. Nie działa numer 112. Gdzie dzwonić po pomoc?

Wciąż trwa usuwanie skutków wichury, która piątek i sobotę przeszła nad Piłą i regionem. Tylko w powiecie pilskim strażacy interweniowali już kilkaset razy. Wrócił już prąd, ale nie wróciło jeszcze ciepło. Są również problemy z numerem ratunkowym 112.

– Po wielogodzinnych przerwach w dostawie energii elektrycznej wszystkie kotłownie i elektrociepłownie wznowiły produkcje energii cieplnej. Służby techniczne Mec Piła pracują nad dostawami ciepła i ciepłej wody do klientów. Niestety, osiągnięcie pełnych parametrów może potrwać jeszcze kilka godzin – informuje MEC.

Awaria sieci nie była jedyna. Awarii uległ również numer ratunkowy 112. W Pile zdarzenia należy zgłaszać na numer Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pile – tel. 47 77 18 800, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim na numer Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Czarnkowie – tel. 47 77 17 110, 47 77 17 111, a powiecie chodzieskim na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży – tel. 47 77 17 000.

Fot. OSP Biała, OSP Wieleń, UM Piła, Seweryn Smolczewski, Marek Kąckowski