Kardiologia zamknięta, szczepienia w szpitalu wstrzymane

Oddział kardiologiczny w pilskim szpitalu wstrzymał planowe przyjęcia. Przyjmowani są tylko pacjenci w trybie pilnym. Powodem jest wykryty na oddziale koronawirus. W szpitalu wstrzymano też szczepienia grupy „zero”, bo brakuje szczepionek. 

Planowe przyjęcia na oddział kardiologiczny zostały wstrzymane z dniem 3 lutego. Powodem jest, jak czytamy w komunikacie podpisanym przez dyrektora Wojciecha Szafrańskiego, stwierdzenie zachorowań na COVID-19 wśród pacjentów oddziału, mimo że przyjmowani byli do szpitala z wynikiem ujemnym. Na kardiologię przyjmowani są tylko pacjenci w trybie pilnym. Na razie nie wiadomo, do kiedy planowe przyjęcia będą wstrzymane.


W pilskim szpitalu wstrzymano również szczepienia pierwszą dawką pacjentów, bo zabrakło szczepionek.


„W związku z otrzymanym komunikatem z Ministerstwa Zdrowia, Szpital Specjalistyczny w Pile (szpital węzłowy w realizacji szczepień przeciwko COVID-19) informuje, że do 14 lutego z powodu niedoboru szczepionek przeciwko COVID-19 wstrzymane zostaną szczepienia pierwszą dawką osób z grupy „zero” oraz pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej i pacjentów Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych. O dalszych decyzjach będziemy informować na bieżąco” – czytamy w komunikacie.

Gabriela Ciżmowska