Piła kupuje nowe niskoemisyjne autobusy. Do MZK trafi aż 13 nowych pojazdów

Miejski Zakład Komunikacji w Pile wzbogaci się o 13 nowych, ekologicznych autobusów. Do 19 sierpnia miasto czeka na oferty firm, które mogą wziąć udział w przetargu.

Przetarg na zakup nowych autobusów ogłoszony został W ramach projektu „Rozwój miejskiego zbiorowego transportu niskoemisyjnego wraz z systemem zarządzania komunikacją miejską w Pile”.

Przedmiotem pierwszej części zamówienia jest dostawa siedmiu sztuk fabrycznie nowych, jednoczłonowych autobusów niskopodłogowych z napędem hybrydowym dla potrzeb komunikacji autobusowej. Mają to być konstrukcje o długości całkowitej od 11,8 do 12,2 m, szerokości 2,4 – 2,55 m i wysokości całkowitej maks. 3,3 m (wraz z urządzeniami klimatyzacyjnymi). Każdy autobus musi posiadać co najmniej 85 miejsc, z tego co najmniej 25 miejsc siedzących i co najmniej 10 dostępnych z poziomu niskiej podłogi.

Zgodnie z przedmiotem zamówienia hybrydy powinny zostać dostarczone do końca października 2020 r.

Natomiast autobusy z drugiej części zamówienia to sześć sztuk fabrycznie nowych, jednoczłonowych autobusów niskopodłogowych napędzanych silnikiem diesla Euro 6 dla potrzeb komunikacji autobusowej. Mają być to pojazdy z nadwoziami o długości całkowitej 11,8 – 12,2 m, szerokości 2,4 – 2,55 m i wysokości całkowitej maks. 3,2 m (wraz z urządzeniami klimatyzacyjnymi). Każdy musi posiadać co najmniej 90 miejsc, z tego co najmniej 25 miejsc siedzących i co najmniej 10 dostępnych z poziomu niskiej podłogi.

Realizacja tej części zamówienia przewidziana jest do końca sierpnia 2020 r.

Czas składania ofert: do 19 sierpnia 2019 r. godz. 10.00

źródło: UM Piła