Piła: Przypinamy – pomagamy

Chwilę po tym, kiedy putinowska Rosja zaatakowała Ukrainę, w Pile rozpoczęły się przygotowania do pomocy ofiarom wojny. Wszystkich aktywności w tym zakresie nie sposób wyliczyć. Najnowszym pomysłem na wsparcie Ukraińców jest cegiełka – przypinka.

W styczniu z dumą nosimy serduszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w marcu 2022 mieszkańcy Piły mogą pokazać swoje wsparcie dla naszych wojennych gości z Ukrainy, przypinając do odzieży niebiesko-żółtą plakietkę z hasłem: #Pilanie Ukrainie.

Każdy znaczek kosztuje 10 zł, a 100% zebranej sumy jest przeznaczone na paliwo do pojazdów, wiozących pomoc dla Ukrainy oraz przewożących Ukraińców do ich tymczasowych domów.

Już w najbliższą środę, 2 marca z Piły do Medyki rusza kolejny transport z wolontariuszami i pomocą rzeczową dla Ukraińców, którzy zdecydowali się pozostać w kraju, aby walczyć z rosyjskim okupantem, a także strzec opuszczonych dobytków. Pieniądze ze sprzedaży znaczków #Pilanie Ukrainie zostaną przeznaczone między innymi na paliwo na tę wyprawę.

Przypinki do kupienia w Centrum Ksero Studio K2 s.c. przy Witaszka 6 i w Studio K2 przy Wawelskiej 118.

Koszty produkcji przypinek w całości pokrywa Studio K2. Akcja prowadzona jest wspólnie z Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski oraz 67 Magazyn nad Gwdą i Notecią.

➡️
➡️