Piła Skate Festiwal. Dwa dni szaleństwa na skateplazie

Pokazy, warsztaty i konkursy z nagrodami, strefy szkoleniowe i testowe – to wszystko czeka na pasjonatów skateboardingu na pilskiej Skateplazie. Już w sobotę, 18 czerwca, rusza Skate Festiwal.

Dziś trudno wyobrazić sobie bez niej mapę Piły. Skateplaza to jedno z najbardziej obleganych miejsc w Pile, a będzie jeszcze bardziej oblężona przez dwa najbliższe dni. W sobotę, 19 czerwca, rusza Skate Festiwal, a w jego ramach – pokazy, warsztaty i konkursy z nagrodami, strefy szkoleniowe i testowe dla miłośników deskorolki, rolek, wrotki, BMX-ów i hulajnogi. Wszystko będzie się działo w sobotę i w niedzielę od godz. 11.00 do 19.00.

Sobota będzie dla amatorów rolek, wrotek i hulajnogi. W niedzielę Skateplazę opanują miłośnicy deski i BMX-ów. Przez dwa dni będą też czekać strefy szkoleniowe i testowe, w tym strefa testowa dla rowerów – Kids Bike Hero, hulajnog, rolek i wrotek. Będzie też chill strefa i specjalna strefa dla dzieci. Wstęp wolny.

Organizatorami wydarzenia są: miasto Piła, projekt FlowUp!, Skateplaza Piła i MOSiR. Festiwal jest dofinansowany z Funduszy Norweskich.

Fot. Flow!Up!