Piła SUP Festiwal. Wodny festiwal na Płotkach

Już w ten weekend, 2 i 3 lipca na Płotkach SUP Festiwal – pierwszy taki festiwal w Pile i jeden z nielicznych w kraju. Stand Up Paddle czyli SUP to pochodzący z Hawajów sport łączący surfowanie i kajakarstwo. Tu nie potrzeba wiatru. Wystarczy woda oraz pięć minut na naukę podstaw. Chcesz spróbować? Przyjedź w ten weekend na Płotki!

W programie festiwalu: SUN FUN PARK – wodny park na wodzie, w którym to wszystko się odbędzie, SUN RACER – wyścigi na deskach SUP, SUP Akademia – szkolenie technik pływania, SUP BIKE RACER – wyścigi na SUP rowerkach wodnych, SUP GYM JOGA – zajęcia gimnastyczno-rekreacyjne na wodzie, skimboard – surfing na płytkiej tafli wody, szkolenie dla nowicjuszy oraz konkursy, strefa trenażerów ruchu – DRY SUP, DRY KAYAK, trickboard.

PROGRAM

I Dzień (12.00 – 19.00) – Akademia i konkursy

Pierwszy dzień wydarzenia Piła SUP Festiwal dedykowany będzie tym wszystkim, którzy chcieliby się nauczyć SUPowania od podstaw. Grupa FlowUp/SUPup przeprowadzi szkolenia dla dzieci, kobiet i mężczyzn. Dla najbardziej zaangażowanych uczestników, w zależności od ich poziomu, wieku oraz płci czekają konkursy SUN FUN RACER.

Ponadto w programie SUP BIKE RACER czyli wyścigi SUP rowerów wodnych typu katamaran. Wszystkie SUP konkursy będą rozgrywane na wodnym torze SUP FUN Park. Pozostałe strefy dostarczą plażowiczom dawkę dobrej rozrywki. Rywalizacje i konkursy dla najlepszego surfera rozegrane zostaną na torze skimboard.

II Dzień (godz. 12.00 – 18.00) SUP OPEN RACER oraz SUP BIKE RACER

  • Godz. 12.00 – 13.30. – zapisy w strefie SUP zawodnika (dzieci do lat 16, kobiety, mężczyźni)
  • Godz. 12.00 – 13.30 – akademia & SUP rozgrzewka dla uczestników
  • Godz. 13.45 – 14.15 – Wyścig techniczny dzieci do lat 16 (dystans 300 m)
  • Godz. 14.30 – 15.00 – Wyścig techniczny kobiet (dystans 1500 m)
  • Godz. 14.30 – 15.00 – Wyścig techniczny kobiet (dystans 1500 m)
  • Godz. 15.00 – 15.30 – Wyścig techniczny mężczyzn (dystans 1500 m)
  • Godz. 16.00 – Wyścig sprint (dystans 200 m)
  • Godz. 16.30 – SUP BIKE RACER
  • Godz. 17.30 – Dekoracja i wręczenie nagród
  • Godz. 18.00 – Zakończenie imprezy

Zawodnicy SUP OPEN RACER  będą startować z brzegu plaży. Trasa SUP wyścigów będzie przebiegać po wyznaczonym w tym celu torze wodnym. Znacznikami będą boje. W zawodach mogą brać udział tylko deski pompowane. Organizatorzy zapewniają 15 sztuk SUP desek 10,4. Wszystkie informacje będą dostępne w strefie SUP zawodnika. Ewentualne zmiany w planie zawodów będą ogłaszane na bieżąco przez prowadzącego i podczas zebrania zawodników.

Sobotnia zabawa będzie miała formę szkoleniową-konkursową dla uczestników programu akademii. Na niedzielne popołudnie zaplanowano finałowe wyścigi SUN OPEN RACER z atrakcyjnymi nagrodami.

Na plaży dobry klimat będzie zapewniać Tropikalna Chili Strefa i muzyczny Dj Set w wykonaniu DJ Red.

Organizatorami wydarzenia są miasto Piła, MOSiR we współpracy z grupą FlowUp oraz SUPup.