Piła: Znalezione – ukradzione

71-letnia pilanka zgłosiła się do policji z prośbą o pomoc. Po zakupach zapomniała wziąć z koszyka torebkę. Kiedy się zorientowała, po zgubie nie było śladu, bowiem roztargnienie starszej pani wykorzystał 65-letni mieszkaniec powiatu pilskiego.

– Roztrzęsiona kobieta poinformowała mundurowych, że w torebce – poza dowodem osobistym, telefonem i legitymacją emeryta – była jeszcze gotówka w kwocie 8 tysięcy złotych. Pieniądze te były przeznaczone na prezent dla jednego z jej wnuków – informuje Magdalena Szukajło z Komendy Powiatowej Policji w Pile. – Policjanci z wydziału patrolowo- interwencyjnego przejrzeli nagrania z kamer monitoringu i zauważyli mężczyznę w średnim wieku, który wyciągnął torebkę z wózka. Za sklepem wyjął pieniądze i telefon, a pozostałe rzeczy wyrzucił do śmietnika.

Niecałą godzinę zajęło funkcjonariuszom ustalenie danych mężczyzny, który „zaopiekował” się własnością kobiety. Okazał się nim 65-letni mieszkaniec powiatu pilskiego. Został zatrzymany, a policjanci odzyskali wszystkie rzeczy i pieniądze starszej pani.

Sprawca przywłaszczenia usłyszał zarzut, za który grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.