Piła znów poczuje bluesa

Już dziś w w sobotę, 11 czerwca, na Płotkach kolejna, szósta już edycja festiwalu „Piła czuje bluesa”. Koncerty rozpoczynają się o godz. 17.00 i potrwają do nocy. W tym roku na festiwalowej scenie pojawią się m.in. Two Timer, After Blues, Leszek Niedźwiedziński oraz Projekt Hendrix. Wstęp wolny. Na festiwal będzie można też dojechać darmowym bluesowym autobusem.

Podczas dorocznej odsłony zaprezentują się uznani i utytułowani artyści. Nie zabraknie również znanych w polskim bluesie i rocku nazwisk (Alek Mrożek, Andrzej Wodziński, Paweł „Muzzy” Mikosz i wielu innych).

Początek festiwalu o godz. 17.00. Wstęp wolny. Wydarzenie jest realizowane we współpracy z mecenasami, lokalnym biznesem oraz instytucjami wspierającymi.

Lech Niedźwiedziński FUNKY BAND

Lider zespołu to weteran wielkopolskiego bluesa i rocka. Zespół występuje obecnie w 5-osobowym składzie: Lech Niedźwiedziński git. Krzysztof Droździk bas , Jacek Tamborski  git. Tomasz Boguś dr. Piotr Piotrowski kb. W styczniu 2020 zespół w tym składzie zarejestrował koncert w Bibliotece Ratuszowej w Lesznie.

After Blues

Szczeciński „After Blues” to duet, brzmiący co najmniej jak trio i występujący na scenie już od ponad czterech dekad. Szczególną wytrwałością pochwalić się mogą Leszek Piłat (bas, vocal, perkusja) i Waldemar Baranowski (gitara, instr. perkusyjne, vocal). Muzycy wypracowali własny muzyczny wizerunek – wysublimowany, oszczędnie grany blues w balladowej otoczce. Na swym koncie mają kilkanaście autorskich wydawnictw oraz gościnny udział w innych projektach.  Występowali w Niemczech, Szwecji, Danii, Czechosłowacji i Rosji. Przez blisko dwa lata byli zespołem akompaniującym na koncertach Tadeuszowi Nalepie, a przez 11 lat Mirze Kubasińskiej. Na koncertach artyści wykonują utwory z repertuaru zespołu „Breakout”, standardy blues-rockowe oraz własne kompozycje.

Two Timer

Two Timer gra brudnego, elektrycznego bluesa, czerpiąc z korzennych wzorców gatunku, z zachowaniem tradycyjnego, utrzymanego w stylu lat 60-ych i 70-ych brzmienia.

Zespół od ponad 10 lat koncertuje w klubach i festiwalach na świecie  m.in. International Blues Challenge Memphis (USA), International Jazz Festival Montreal (CAN), Le Buis Blues (FRA), Rawa Blues, Suwałki Blues Festival, Jimiway Blues Festival, Gdynia Blues Festival, Harmonica Bridge Festival w Toruniu, Blues am Rand (DE), Muddylives Festival (DE) i inne.

Zespół trzykrotnie reprezentował Polskę na międzynarodowym festiwalu International Blues Challenge w Memphis w USA w 2014, 2016 roku, w którym zakwalifikował się do półfinału tego największego wydarzenia bluesowego na świecie oraz w 2020 roku.

60R9 Project Hendrix

6OR9 Projekt Hendrix to skład który dopiero zacznie pisać swoją historię 11 czerwca 2022 o godzinie 17.00. Zespół powstał z inicjatywy Marcina Żmudy gitarzysty i producenta oraz maniaka muzyki Jimiego Hendrixa. Marcin zaprosił do współpracy swoich przyjaciół: Flipa Kowalskiego – perkusistę znanego z wielu składów w tym np. B4, Róże Europy czy Band of the Year, basistę Grześka Paluszkiewicza – Miron Nalepa Band, Slovian Sky oraz wokalistę Michała Nalepę – Dom na Drzewie, Ultrafiolet. Założeniem ekipy 6OR9 – Projekt Hendrix jest granie muzyki Hendrixa oraz muzyki która bez Hendrixa nigdy by nie powstała.

Gates of Blues

Wrocławskie trio – gitara, bas i perkusja, poruszający się po terenie blues-rocka ze wskazaniem na Texas Blues. Zespół młody, a już z powodzeniem zagrał na kilku ważnych festiwalach bluesowych w całym kraju. Składa się z doświadczonych i zasłużonych muzyków, którzy teraz postanowili połączyć swe siły w nowej grupie. Skład: Wally Mucha – gitara, Greg Makarevic – bas, śpiew, Zenek Wawrzynów – perkusja.

Bluesowy autobus odjeżdża o godz. 16.00. z Placu Zwycięstwa. Powrót z Płotek o godz. 1.00 w nocy. Przejazd jest darmowy.

Fot. Mat. prasowe