Pilanka pojedzie na olimpiadę do Tokio

Zawodniczka KS Gwardia Piła, Klaudia Adamek, wraz z koleżankami, wywalczyła awans do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, w biegu 4x100m, podczas nieoficjalnych mistrzostw świata w Chorzowie.

Polska drużyna w składzie: Paulina Guzowska, Klaudia Adamek, Katarzyna Sokólska i Pia Skrzyszowska – w swojej serii eliminacyjnej zajęła drugie miejsce, uzyskując czas 43,64. W sumie Polki zdobyły trzecie miejsce, za Holenderkami i Francuzkami.

– Jestem bardzo szczęśliwa. Pracowałyśmy na to ciężko. Wiedziałyśmy, na co nas stać, wierzyłyśmy w swoje możliwości. Trzeba było tylko dobrze podać pałeczkę i się udało – powiedziała Klaudia Adamek dla TVP Sport.

– Gratuluję Klaudii świetnego biegu, wspaniałego wyniku i awansu na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Gratulacje należą się także jej trenerowi Romanowi Marciniakowi z KS Gwardia Piła. W marcu wręczyłem nagrody w dziedzinie sportu najlepszym sportowcom, trenerom i działaczom za osiągnięcia sportowe uzyskane w 2020 roku. Wśród nagrodzonych była również Klaudia Adamek i jej trener – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Klaudia, życzymy powodzenia na Olimpiadzie!

Źródło: Powiat Pilski