Pilscy kryminalni rozpracowali szajkę samochodziarzy

Policjanci z Wydziału Kryminalnego pilskiej jednostki rozbili szajkę samochodziarzy, która działała na terenie kraju i Niemiec. Zgubiła ich kradzież na terenie jednej z pilskiej firm.

W połowie lipca z terenu jednej z pilskich firm skradziono cztery specjalistyczne przyczepy przystosowane do przewozu łodzi oraz motocykli. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego. Złodzieje jeszcze tylko przez niecały miesiąc cieszyli się wolnością. 11 sierpnia na terenie województwa zachodniopomorskiego policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o kradzież przyczep. Mają od 27 do 43 lat i Piła nie była ich jedynym skokiem.

– Policjanci sprawdzili również dokładnie posesję oraz jej okolicę i ujawnili w ten sposób pojazd marki mercedes, którym sprawcy dokonywali kradzieży oraz pięć motocykli i dwa quady pochodzące z przestępstw dokonanych na terenie Polski oraz Niemiec – mówi Wojciech Zeszot, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Cała czwórka usłyszała zarzuty dokonania kradzieży wspólnie i w porozumieniu, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że zarzuty zostaną zmienione na poważniejsze, gdyż sprawa jest rozwojowa i sprawcy mogą mieć więcej kradzieży na koncie.

Jak się okazało, jeden z zatrzymanych był również poszukiwany do odbycia kary 257 dni pozbawienia wolności. Pozostali decyzją prokuratora zostali objęci dozorem policyjnym.

Fot. KPP Piła