Pilska Polonia już z pełnym składem na nowy sezon

W środę, 14 listopada, zamknięte zostało okno transferowe. Polonia zbudowała już skład na sezon 2019, a w drużynie znalazły się nazwiska zawodników, którzy w minionych rozgrywkach reprezentowali pilski zespół. Są też powroty do zespołu, między innymi pilskiego wychowanka. Skład uzupełniają młodzi zawodnicy, którzy w kolejnych latach mają stanowić i sile zespołu.

Kibiców z pewnością ucieszy, że pozostanie w Polonii Thomas Jonasson. Szwed, mimo kilku kuszących ofert z innych klubów, postanowił pozostać w Pile. Możemy być więc pewni, że nadal będzie nas raczył nieustępliwą walką i pięknymi akcjami.

Zawodnikiem, który ma stanowić o sile seniorskiej Polonii z pewnością jest Patryk Dolny. Wychowanek klubu wraca do Piły po dwóch latach, spędzonych w Ostrowie Wielkopolskim. Drugim Polakiem będzie Oskar Bober. Pochodzący z Lublina zawodnik będzie debiutował w rozgrywkach jako senior. Jeszcze w roli juniora był to jeden z wyróżniających się zawodników w lidze, stąd działacze Polonii pokładają w nim spore nadzieje. Podobnie jak Oskar, w roli seniora w sezonie 2019 debiutował będzie Patryk Fajfer, który podobnie jak Thomas Jonasson postanowił zostać w zespole na kolejny sezon.

Powrót do Piły Patryka Dolnego to nie jedyny come back. Do Piły wraca również Duńczyk Rasmus Jensen. Po dwóch latach spędzonych w Krakowie, zdecydował się kolejny raz podpisać kontrakt z pilskim sezpołem. Na liście zawodników, którzy już wcześniej startowali w barwach zespołu z Piły jest też Niemiec – Max Dilger.

Przy budowaniu zespołu działacze skupili się na młodych i perspektywicznych zawodnikach. Tak też do Polonii trafił Philip Hellstroem Bangs – szwedzki supertalent, przez wielu fachowców uznawany za następcę Tony Rickardssona. Ze Szwecji pochodzi również 18-letni Henrik Bergstroem. Dla Henrika, który pierwsze kółka na motocyklu żużlowym wykonywał już w wieku 10 lat, Polonia będzie pierwszym klubem w Polsce. Szansę debiutu w Polsce miał kolejny z zawodników Jonas Jeppesen. Duńczyk w minionych rozgrywkach miał okazję pokazać się w barwach TŻ Ostrovii. Kontrakt w Polsce miał też reprezentant Niemiec – Dominik Moser. Wymieniona czwórka zawodników związała się z Polonią na dwa sezony.

Ponadto kontrakty umożliwiające poszukiwania innych klubów i dające przynależność klubową podpisali – Nikita Korolew, Tomasz Dudka i Wiaczesław Monachow. Ciekawostką jest też kontrakt z Niemką – Sindy Weber. Jest to pierwsza w historii kobieta, która posiada ważną umowę z pilskim klubem.

W zespole pozostaje trójka wychowanków: Piotr Gryszpiński, Oskar Rowecki i Krystian Iwański, którzy będą reprezentowali Polonię na pozycjach juniorskich.

Kadra Polonii na ten moment jest zamknięta, jednak niewykluczone, że do zespołu dołączą jeszcze zawodnicy na zasadzie wypożyczenia.