Pilskie VIP-y ostrzegają przed oszustami

Komenda Powiatowa Policja w Pile rozpoczęła kampanię społeczną „Seniorze bądź ostrożny”. Na monitorach w autobusach Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile prezentowane są zdjęcia znanych w Pile i powiecie pilskim osób, które przestrzegają seniorów przed oszustami. W kampanię włączył się m.in. Prezydent Piły Piotr Głowski i Starosta Pilski Eligiusz Komarowski.

Do realizacji autorskiego projektu Komendant Powiatowy Policji w Pile mł. insp. Sebastian Cichocki zaprosił znane osoby w Pile oraz powiecie pilskim, które odpowiedziały bardzo otwarcie na realizację kampanii. W autobusach Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile, na monitorach ukazują się zdjęcia poszczególnych osób, które prezentują wybrane hasła skierowane do seniorów. W kampanii udział również wzięła 8-letnia dziewczynka oraz dwóch seniorów, którzy nie dali się wcześniej oszukać.

Inauguracji kampanii towarzyszyła specjalnie przygotowana wystawa zdjęć, które jednocześnie są prezentowane w autobusach oraz briefing, podczas którego o przedsięwzięciu opowiedział Komendant Powiatowy Policji w Pile mł. insp. Sebastian Cichocki, Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Tomasz Wojciechowski oraz Prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile Tadeusz Majewski.

Kampania społeczna pn. „Seniorze bądź ostrożny” jest kontynuacją działań w ramach polityki prosenioralnej, w ubiegłym roku realizowanej między innymi w ramach projektu „Seniorze nie daj się oszukać”. Teraz zmieniliśmy nazwę, eksponując kwestie zachowania ostrożności w różnych życiowo sytuacjach, nie tylko w oparciu o znane w całej Polsce kazusy przestępstw oszustw metodą na wnuczka, na policjanta, lecz także uwzględniając inne sytuacje w których wymagana jest większa ostrożność i stosowanie zasady ograniczonego zaufania – mówił komendant. – Chodzi na przykład o bezpieczne przechodzenie na przejściach dla pieszych lub w innych dozwolonych miejscach, nie wpuszczanie do domu nieznajomych osób, bezpieczne przechowywanie gotówki, czy zachowanie czujności podczas zakupów – dodał.

//źródło: KPP Piła//