Piątek w Teatrze Miejskim. „Pinokio” dla najmłodszych widzów

W piątek, 3 czerwca, RCK zaprasza najmłodszych widzów na spektakl „Pinokio” w wykonaniu aktorów z Bałtyckiego Teatru Dramatycznego. Reżyserował Przemysław Jaszczak.

Historię drewnianego pajacyka, który w cudowny sposób ożywa, zna chyba każdy dorosły i dziecko na świecie. Tutaj Pinokio ledwo otwiera oczy i od razu gardzi tym, co widzi – niedostatkiem, biedą i ojcem, który choć bardzo się stara, nie potrafi nalać z pustego.

Zderzenie z rzeczywistością jest więc bolesne – Pinokio ma wieść życie dalekie od wymarzonego. Inny na każdym polu. Biedny, nieobyty, nie na czasie. Nie-człowiek, nie-chłopiec. Ktoś pomiędzy, nieprawdziwy. Młody gniewny. W pogoni za marzeniem o wolności, bogactwie i posiadaniu rzeczy materialnych porzuca ojca, szkołę i wszelkie zasady, myśląc, że tylko tak stanie się prawdziwym chłopcem.

Wpisana we współczesny kontekst krzepiąca historia o poszukiwaniu siebie i własnych granic, wolności i własnego dna. Bo Pinokio musi zaliczyć długą – jak chyba żadna inna postać literacka – serię porażek i spaść z wysoka, by się odbić i pogodzić się z życiem i z samym sobą – zrozumieć, co jest naprawdę ważne, poznać uzdrawiającą moc miłości i dowiedzieć się, co rzeczywiście znaczy być prawdziwym. Mieć czy być?

  • Spektakl „Pinokio
  • Teatr Miejski
  • 3 czerwca godz. 18.00
  • Bilety w cenie: 30 zł dorosły, 20 zł dziecko

Fot. Mat. prasowe