Piotr Głowski oficjalnie kandydatem na prezydenta Piły

Dziś (w piątek, 01.06.) Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska i Nowoczesna) ogłosiła, że ich kandydatem na prezydenta Piły jest obecny prezydent miasta – Piotr Głowski. To najlepszy kandydat, który gwarantuje dalszy rozwój. Jestem dumny że Piła ma takiego prezydenta i że mogę go zarekomendować go jako kandydata na kolejną kadencję – powiedział europoseł Adam Szejnfeld, szef pilskich struktur Platformy Obywatelskiej.

Konferencji prasowej, którą zorganizowano w biurze Platformy Obywatelskiej, towarzyszyło sporo emocji, ponieważ do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy obecny prezydent będzie ubiegał się o reelekcję na trzecią kadencję.

Dziś, w czasach kiedy rząd PiS niszczy samorządność i demokrację, szczególnie powinnyśmy dbać o to, by wybierać mądrych gospodarzy. Gratuluję Pile takiego kandydata – powiedział Rafał Grupiński, szef Wielkopolskiej Platformy Obywatelskiej.

Robimy wielkie rzeczy, kiedy mamy wielkie marzenia. Ja miałem takie marzenie 8 lat temu i mam je dziś, bo nadal wszyscy chcemy mieszkać w pięknym, zadbanym i bezpiecznym mieście – mówił z kolei sam kandydat, prezydent Piotr Głowski. – Wartość zrealizowanych przez nas dotąd inwestycji to prawie pół miliarda złotych, ale czas wyzwań się nie skończył. Chcę nadal pracować dla Piły – zapewniał. – Deklaruję uczciwość i przejrzystość zasad mojej pracy oraz że będę robił to, czego chcą mieszkańcy, a nie na przykład ktoś ze Śmiłowa czy Nowogrodzkiej – dodał.

To już trzeci oficjalnie zgłoszony kandydat na prezydenta miasta Piły.

Jako pierwszy przedstawiony został Jan Lus, reprezentujący środowiska pilskiej lewicy. W ubiegłym tygodniu swojego kandydata przedstawiło Prawo i Sprawiedliwość. Jest nim poseł Marcin Porzucek. Nieoficjalnie mówi się także o staroście pilskim Eligiuszu Komarowskim, który deklaruje chęć ubiegania się o ten urząd, jeśli zyska poparcie rządzącego w powiecie Porozumienia Samorządowego. Swojego kandydata chce wystawić także Kukiz’15 oraz PSL.

//Gaba//