Pirat w BMW: 1000 zł kary i 16 punków

 Policjanci ze złotowskiej drogówki, w nowoczesnym i nieoznakowanym radiowozie zatrzymują kierowców, którzy za nic mają przepisy. O skuteczności ich działań przekonał się kierujący bmw, który gnał drogą krajową nr 22 z prędkością 171km/h. Mieszkaniec powiatu człuchowskiego na pamiątkę swojej nieodpowiedzialnej jazdy otrzymał 16 punktów karnych i 1000 złotych grzywny.

W minionym tygodniu policjanci patrolowali drogę krajową nr 22. Niedaleko miejscowości Trzebieszki zauważyli osobowe bmw, którego prędkość od razu wydawała się policjantom zbyt duża. Wykonany pomiar tylko to potwierdził.

Kierujący osobowym bmw nie dość, że swoimi manewrami stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, to pędził drogą krajową nr 22 o 81 km/h za szybko. Ta niebezpieczna jazda została szybko zakończona przez policjantów.

Kierowcą bmw był 44-letni mieszkaniec powiatu człuchowskiego.

W tej sytuacji policjanci nie mieli wątpliwości, by ukarać kierowcę najwyższą grzywną jaką przewiduje taryfikator. Nieodpowiedzialny kierowca otrzymał mandaty na kwotę 1000 złotych, a na jego konto trafiło 16 punktów karnych.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną groźnych wypadków drogowych.

źródło: KPP Złotów