PiS: Pilanie zasługują na więcej

Inwestycje drogowe i wsparcie dla sportu – to oferta Prawa i Sprawiedliwości dla mieszkańców Piły. Kandydat PiS na prezydenta Piły Marcin Porzucek podkreśla również, że kluczowym dla nowego prezydenta miasta będzie dobra współpraca z rządem i samorządami na każdym szczeblu. PiS
o mandaty radnych i fotel prezydenta Piły walczył będzie z hasłem: Pilanie zasługują na więcej.


Pilskie PiS oficjalnie zainaugurowało kampanię wyborczą. Podczas konferencji, w której udział wziął poseł Marcin Porzucek – kandydat PiS na prezydenta Piły oraz część kandydatów do rad miasta i powiatu pilskiego oraz sejmiku województwa, Porzucek zapowiedział, że PiS prowadził będzie pozytywną i merytoryczną kampanię.

Będziemy sukcesywnie przedstawiać nasze propozycje dla mieszkańców Piły i regionu – odpowiada Marcin Porzucek, pytany o program wyborczy PiS dla Piły. – W programie znajdzie się dużo kwestii drogowych, a także tych dotyczących wsparcia sportu w Pile. Uważamy, że pilanie zasługują na więcej. Zarówno w aspekcie infrastrukturalnym, jak i tym aspekcie społecznym – dodaje.

Jakie największe wyzwanie, zdaniem posła, stanie przed nowym prezydentem Piły?

Dobra współpraca z rządem, niezależnie czy z rządem Prawa i Sprawiedliwości, czy jakimkolwiek innym. Zadaniem każdego samorządowca jest dobra współpraca na każdym szczeblu. W przypadku obecnego prezydenta Piły współpraca ze starostą się nie udaje, z częścią parlamentarzystów też – mówi poseł Porzucek.

W październikowych wyborach Prawo i Sprawiedliwość walczyć będzie nie tylko o fotel prezydenta Piły, ale również o mandaty w radach powiatu i miasta. PiS wystawiło też kandydatów do Sejmiku Województwa. Listę z naszego okręgu otwiera asystent posła Marcina Porzucka – Adam Bogrycewicz. Na drugim miejscu znalazła się kandydatka Porozumienia – Jarosława Gowina – Łucja Zielińska.

„Jedynki“ PiS do Rady Powiatu w Pile: Magdalena Zgiep – Porzucek, Marian Madej, Krzysztof Pabich, Zdzisława Bosak-Kawa, Teresa Strzelecka, Henryk Codro. Na listach znaleźli się również m.in.: Józef Felcyn, Ireneusz Michalak i Marek Sokal.
„Jedynki“ PiS do Rady Miasta w Pile: Grzegorz Płachta, Mieczysław Karpiński, Maria Miler, Tomasz Słoboda.