PiS ruszyło w teren. Kaczyński w Trzciance

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński spotkał się w niedzielę z mieszkańcami Trzcianki, od której zaczął objazd Polski. W miejscowej hali widowiskowo-sportowej opowiadał, co do tej pory udało się naprawić „dobrej zmianie”. Przedstawił także kolejne plany rządu. Przed wejściem do hali opozycja urządziła cichy protest.

W spotkaniu uczestniczyli parlamentarzyści PiS z regionu pilskiego i samorządowcy. Wśród nich m.in. Grzegorz Piechowiak, Marta Kubiak i Marcin Porzucek. W rolę gospodarza spotkania wcielił się burmistrz Trzcianki – Krzysztof Czarnecki, który poza samorządowym stanowiskiem pełni również funkcję szefa struktur PiS w okręgu pilskim.

Nasi poprzednicy często powtarzali, że rzeczy, które trzeba zrobić dla społeczeństwa, są niewykonalne. Myśmy tę logikę odrzucili i podjęliśmy się różnych zobowiązań. Efekt jest taki, że mamy pełny budżet i zrealizowane wielkie projekty – przekonywał Kaczyński, zbierając oklaski.

Szef PiS przypomniał o reformie służby zdrowia, reformie edukacji, czy reformie sądownictwa. Podkreślił też znaczenie uszczelnienia VAT-u i programów skierowanych do przedsiębiorców.

Mówiono, że nasze programy są niemożliwe do wykonania. Tymczasem pokazaliśmy, że są możliwe – chwalił Kaczyński w Trzciance rząd, zapowiadając kolejne programy:”Mama+” czy „Dostępność+”. Wspomniał też o wsparciu kultury ludowej.

Przed wejściem do hali, w której trwało spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim, działacze opozycji urządzili cichy protest. Pojawiła się tam grupa osób z białymi różami w rękach. Po interwencji jednego z uczestników spotkania, protestujący otrzymali „asystę policji”.