Plastycznie i bezpiecznie. KRUS rozdał nagrody

Krzyś jak dorośnie też chce zostać rolnikiem. Jak tata. Lena chce studiować, ale niekoniecznie spędzić resztę życia w mieście. Woli wieś. Dla Krzysia najtrudniejszy okazał się sam pomysł. Lena odkryła dla siebie ołówek.

Tak od kuchni wyglądał XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpieczne na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”. Krzyś to Krzysztof Tomaszewski, uczeń SP w Kosztowie, laureat pierwszej nagrody w najmłodszej grupie wiekowej. Z kolei Lena Krzemińska to zdobywczyni pierwszej nagrody w najstarszej grupie wiekowej. Placówka Terenowa KRUS w Pile zorganizowała dla laureatów etapu regionalnego galę wręczenia nagród z prawdziwego zdarzenia.

To nie był nie tylko ukłon wobec nich jako małych artystów, ale także tematyki ich prac, którą KRUS traktuje bardzo serio. Upadki to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków w rolnictwie, a prewencja, która zaczyna się od dzieci, kończy się najczęściej na dorosłych.

A tak wygląda pełna lista laureatów etapu regionalnego: I grupa wiekowa – Krzysztof Tomaszewski, 2 Gabriel Krela (SP w Białej), 3. Krzysztof Ciepłuch (SP w Mościskach), wyróżnienia: Hanna Błaszczyk (ZS w Szydłowie), Zuzanna Dróbka (SP w Falmierowie), Roksana Wolna (SP w Krzyżu Wlkp.); II grupa wiekowa – 1. Lena Krzemińska, 2. Nikodem Gruntowski (SP w Kaczorach), 3. Maciej Kaleta (ZS w Szydłowie), wyróżnienia: Ewa Kastner (SP w Miasteczku Kraj.) Martyna Kania (SP w Skrzatuszu), Paweł Ksobiech (SP w Kaczorach).