Pływalnia Laguna zaczęła działać! Lodowisko niestety nieczynne

Dobre informacje dla mieszkańców Złotowa i okolic. Basen działa od poniedziałku, 22 lutego. Lodowisko w tym sezonie nie zostanie jednak uruchomione.

Basen uruchomiony został 22 lutego, w reżimie sanitarnym nakazanym przez rząd. Obowiązuje nakaz noszenia maseczek, aż do momentu wejścia do wody.

Otwarte zostało także jacuzzi, w którym przebywać może jedna osoba (wyjątek stanowią osoby z tej samej rodziny – wówczas może ich być nawet sześć).

Uruchomiono także saunę fińską, w której limit przebywania to dwie osoby (jeśli mieszkają razem – to osiem osób). Nieczynne natomiast będą sauny na podczerwień i rzymska, ponieważ osiągają wewnątrz niższe temperatury.

Basen czynny jest od poniedziałku do piątku od godz. 13-22, a w sobotę i niedzielę od 6 do 22.

Grafik może uleć zmianom od marca, kiedy to na basen mają wrócić szkoły.

Warto przy okazji dodać, że basen był nieczynny przez trzy miesiące. W tym czasie przeszedł gruntowną modernizację wentylacji, co znacznie poprawi warunki korzystania z niego.

Gorsze wieści są jeśli chodzi o lodowisko, które w tym sezonie nie zostanie już uruchomione.

  • Koszt przygotowania obiektu to 30 tys. złotych – tłumaczy Tadeusz Drobczyński, kierownik złotowskiego ZCAS. Tymczasem sezon zawsze kończył się dla nas w lutym. W tym roku dodatkowo nie ma pewności, że wcześniej obiekt nie zostałby wyłączony z użytku ze względu na pandemię i kolejne restrykcje nałożone przez rząd – dodaje. – W tej sytuacji podjęliśmy decyzję, że jego uruchomianie się nie opłaca. Zapraszamy za rok!

Gabriela Ciżmowska