Po pól roku poszukiwań, sprawca śmiertelnego wypadku trafił za kratki

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali sprawcę tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło w sierpniu ubiegłego roku, w Złotowie, przy drodze wyjazdowej w kierunku miejscowości Międzybłocie. W wyniku wypadku, na miejscu, zginęła 20-letnia mieszkanka powiatu złotowskiego.

Do tragedii doszło 28 sierpnia ubiegłego roku.

Na łuku drogi kierowca osobowego BMW, w wyniku niedostosowania prędkości, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył prawym bokiem w przydrożne drzewo.

Na skutek uderzenia pasażerka pojazdu, 20-letnia mieszkanka powiatu złotowskiego zginęła na miejscu.

Tego dnia złotowscy policjanci zostali powiadomieni o wypadku drogowym osobowego BMW, którym miały poruszać młode osoby.

Jak się okazało, 32-letni mieszkaniec gminy Zakrzewo, na łuku drogi, w wyniku niedostosowania prędkości, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył z ogromną siłą w przydrożne drzewo.

Na skutek zderzenia dwójka pasażerów została zakleszczona w pojeździe. Niestety, jadąca z przodu 20-letnia mieszkanka powiatu złotowskiego, na skutek poniesionych obrażeń ciała, zginęła na miejscu.

Prowadzący pojazd mieszkaniec gminy Zakrzewo, widząc skutki nieodpowiedzialnej jazdy, zbiegł z miejsca zdarzenia i do chwili zatrzymania ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

4 stycznia poszukiwany na podstawie listu gończego, wydanego przez Sąd Rejonowy w Złotowie, kierowca BMW został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Kryminalnego i Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. Mężczyzna został doprowadzony do oddziału zewnętrznego Zakładu Karnego w Czarnem w Złotowie.

Teraz oczekuje na dalsze czynności procesowe prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Złotowie. Śledztwo w sprawie tragicznego wypadku prowadzi złotowska prokuratura.