Pobili taksówkarza, bo nie chcieli zapłacić za kurs

Za pobicie odpowiedzą dwaj młodzi mężczyźni, którzy zaatakowali taksówkarza. 22 i 18-latek po zakończonym kursie, zamiast za niego zapłacić, rzucili się na taksówkarza; dusili go i bili pięściami po twarzy.

Z relacji pokrzywdzonego wynika, że w nocy, 25 stycznia, do jego taksówki w Pile wsiedli dwaj młodzi mężczyźni, którzy zamówili kurs do Czarnkowa. Mężczyźni nie mieli pieniędzy, więc w zastaw przekazali telefon komórkowy. Będąc na miejscu mieli uregulować należną kwotę. Jednak zamiast zapłacić taksówkarzowi za kurs, zaczęli go dusić i uderzać pięściami po twarzy. Następnie zabrali mu przekazany w zastaw telefon i uciekli.

Na szczęście pokrzywdzony nie doznał żadnych poważniejszych obrażeń. Podał policjantom szczegółowe rysopisy sprawców na podstawie, których funkcjonariusze przystąpili do ich typowania. W ciągu kilkudziesięciu minut od zgłoszenia, mundurowi ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn.

22-letni mieszkaniec Czarnkowa i jego 18-letni kolega trafili do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty pobicia. Podczas przesłuchania przyznali się do popełnienia przestępstwa i złożyli wyjaśnienia – informuje rzecznik czarnkowskiej policji.

Zatrzymanym grozi do 3 lat więzienia. O dalszym ich losie zadecyduje sąd.