Pochodząca z Szydłowa złota medalistka olimpijska kończy karierę

Pochodząca z Szydłowa Natalia Madaj-Smolińska, złota medalistka olimpijska w wioślarstwie z Rio de Janerio, oznajmiła, że kończy karierę sportową. Jej ostatnim sportowym występem był najprawdopodobniej… mecz charytatywny koszykówki, jaki rozegrała w Pile, podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

O złotej Natalii pisaliśmy nie raz. Kiedy wracała ze złotym medalem z Rio, z gratulacjami czekała na nią niemal cała gmina. Natalia pochodzi ze sportowej rodziny. Tata i starszy brat uprawiali kolarstwo, a siostra Agnieszka oraz młodszy brat związali się z wioślarstwem.

Natalia Madaj największe sukcesy osiągnęła startując z Magdaleną Fularczyk – Kozłowską. W 2016 roku razem wywalczyły złoty medal olimpijski w Rio de Janeiro, a dwa lata wcześniej srebrny medal mistrzostw świata. Natalia jest także siedmiokrotną medalistką mistrzostw Europy. W 2016 roku odznaczona została Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Także partnerka Natalii – Magda Fularczyk-Kozłowska przerywa na razie sportową karierę, ponieważ chce urodzić dziecko. Później być może do uprawiania wyczynowego sportu wróci.

Natalia w licznych wywiadach mówi, że zamierza zawodowo nadal być związana ze sportem, ale już nie jako zawodniczka. Po powrocie z olimpiady wzięła ślub i chce teraz sprawdzić się w nowej roli. Sportowo czuje się w stu procentach spełniona.

Gratulujemy odważnej decyzji i życzmy powodzenia!

Żegnająca się z karierą Natalia Madaj-Smolińska poza złotem z Rio de Janeiro ma na koncie między innymi srebro i brąz mistrzostw świata, a także siedem medali mistrzostw Europy. W 2016 roku została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.