Pod Budzyniem zderzyły się trzy osobówki i TiR. 6-letni chłopczyk zginął na miejscu

21 lipca, o godzinie 14:14 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało informację poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego, o wypadku samochodów osobowych z ciężarowym, na drodze krajowej nr 11 na wysokości Budzynia. Wypadek okazał się bardzo tragiczny w skutkach.

Natychmiast na miejsce zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Chodzieży i Obornik, OSP KSRG Budzyń, Policję oraz ambulanse Państwowego Ratownictwa Medycznego, a także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że na drodze krajowej K-11 doszło do zdarzenia z udziałem 4 samochodów (3 samochody osobowe oraz jeden samochód ciężarowy), a pojazdy znajdują się uszkodzone na jezdni oraz na poboczu w rowie.

All-focus

W wyniku wypadku poszkodowane zostały 3 osoby, w tym ciężko ranne dziecko (6 letni chłopiec).

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

Następnie wspólnie z przybyłym na miejsce zdarzania Zespołem Ratownictwa Medycznego ewakuowano ciężko poszkodowane dziecko z pojazdu osobowego do ambulansu, gdzie PRM prowadził dalszą resuscytację krążeniowo – oddechową. Po około półtorej godzinie lekarz PRM stwierdził zgon chłopca.

Droga krajowa K-11 na czas działań była całkowicie zablokowana.

Policja zorganizowała objazd, a następnie kierowała ruchem drogowym w sposób wahadłowy.

W działaniach trwających blisko 6 godzin brało udział 11 zastępów straży pożarnej (31 strażaków), Policja, Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz służby pomocy drogowej.  

PPSP Chodzież