Pół tysiąca zawodników na „Muzycznej Ćwiartce”

Najpierw na stracie stanęły dzieci, potem dorośli. 1 maja w Pile odbyła się już VII edycja Ćwierćmaratonu Muzycznego. Zawodnicy pobiegli ulicami miasta, pokonując 10 km.

Atmosfera była fantastyczna. Organizatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie Klub Biegowy 4Run Team Piła. Ma ono charakter łączący pokolenia, dlatego przed głównym biegiem wystartowali najmłodsi.

Bieg główny zaczął się o godz. 14. Na starcie przy al. Niepodległości stanęło 500 zawodników, w tym ponad 150 kobiet. Reprezentowali różne kluby z całego kraju, nie zabrakło też zawodników z zagranicy. Trasa biegła ulicami centrum miasta, a do pokonania był dystans 10 km. Nazwa tego biegu nie jest przypadkowa, na trasie w kilku miejscach grają zespoły muzyczne, które są atrakcją nie tylko dla kibiców, ale również dla zawodników, którzy słysząc dopingujących ich muzyków, przyspieszają tempo…

Jeśli chodzi o zwycięzców niespodzianek nie było. VII Ćwierćmaraton Muzyczny w Pile wygrał Kenijczyk Mumo Joseph Mutwanthei, z czasem 00:31:05, Kamil Linka z Gwardii Piła z czasem 00:33:37 zajął 6. miejsce. Wśród kobiet triumfowała Białorusinka Karneyenka Kałsiaryna z klubu Achilles Leszno, która 10 km pokonała z czasem 00:37:26, ale tuż za nią na metę przybiegła Sara Gawlak z Gwardii Piła.

//źródło: Powiat Pilski//