Policjanci pomogli obywatelce Norwegii, która chciała spędzić noc na dworcu w Jastrowiu

Policjanci z Komisariatu Policji w Jastrowiu pomogli obywatelce Norwegii, która znalazła się w trudnej sytuacji. Kobieta przyjechała do Polski autostopem nie posiadała już żadnych pieniędzy i obawiała się o swój los, a jednak uzyskała wsparcie. Dzięki interwencji mundurowych otrzymała niezbędną pomoc i schronienie.


W niedzielny wieczór 21 lutego br. policjanci z Komisariatu Policji w Jastrowiu zostali wezwani na dworzec PKP, gdzie mieszkanka Jastrowia zauważyła na terenie dworca kolejowego zziębniętą obywatelkę Norwegii.

Kobieta z uwagi na barierę językową, nie była w stanie się z nią porozumieć. Ta sztuka udała się dopiero przybyłym na miejsce mundurowym, którzy rozmawiając na przemian w języku angielskim i niemieckim ustalili co się stało.

Obywatelka Norwegii była zrozpaczona, ponieważ po przyjeździe do Jastrowia zorientowała się, że nie posiada przy sobie już żadnych pieniędzy. Jak się okazało, głodna i zmarznięta kobieta od kilku godzin znajdowała się na terenie dworca, gdzie planowała spędzić noc.

Kobieta opowiedziała mundurowym, że pochodzi z małej miejscowości w Norwegii, a do Polski przyjechała z zamiarem osiedlenia, poszukując spokojnego miejsca do życia. Mieszkanka Norwegii tłumaczyła, że podczas podróży wydała wszystkie pieniądze jakimi dysponowała.

Policjanci zorganizowali dla niej pomoc kontaktując się z odpowiednimi instytucjami i służbami.

Wezwany przez mundurowych zespół pogotowia ratunkowego udzielił kobiecie pomocy medycznej i wykonał test na obecność koronawirusa. Po zwróceniu się do Pilskiego Centrum Pomocy Bliźniemu stróże prawa otrzymali zapewnienie o udzieleniu kobiecie niezbędnego wsparcia. Mundurowi wraz z obywatelką Norwegii udali się Piły, gdzie została jej udzielona dalsza pomoc w trudnej sytuacji, w jakiej się znalazła.

źródło: KPP Złotów