Policjanci uratowali 28-latka

Szybka i zdecydowana interwencja pilskich policjantów zapobiegła tragedii. Doprowadziła do szczęśliwego finału poszukiwań 28-letniego mężczyzny, który mając problemy osobiste, postanowił targnąć się na swoje życie.

Do zdarzenia doszło 12 listopada. Dyżurny pilskiej komendy asp. sztab. Andrzej Kozieł otrzymał telefoniczną informację, że młody mężczyzna chce targnąć się na swoje życie. Dyżurny natychmiast zadzwonił do osoby zgłaszającej, aby zapytać o szczegóły. Rozmówca dodał, że syn ma problemy osobiste, z którymi prawdopodobnie sobie nie radzi. W związku z tym wszystkie podległe patrole zostały skierowane w miejsca, gdzie potencjalnie mógł przebywać mężczyzna.

Dyżurny był w stałym kontakcie ze zgłaszającym. Rozmawiając z nim, próbował ustalić wszystkie niezbędne informacje, mające na celu szybkie zlokalizowanie mężczyzny, a nie było to łatwe z uwagi na stan emocjonalny rozmówcy. Asp. sztab. Andrzej Kozieł nawiązał również telefoniczny kontakt z desperatem. Duże doświadczenie dyżurnego oraz spokój i opanowanie pozwoliły na uzyskanie tych kilku informacji, pomocnych w lokalizacji poszukiwanego, a błyskawiczna analiza pozwoliła na skierowanie patroli już w konkretne miejsca – informuje Żaneta Kowalska, rzeczniczka pilskiej komendy policji.

Obszar poszukiwań był duży, jednak policjanci mieli świadomość, że liczy się każda minuta. Rozpoczął się wyścig z czasem. Policjantom udało się jednak odnaleźć 28-latka. Był zdenerwowany i roztrzęsiony. Trafił pod opiekę służb medycznych oraz rodziny.