Policjanci z Kaczor uratowali kobietę przed samobójstwem

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Kaczorach otrzymał telefon, w którym roztrzęsiona kobieta poinformowała, że za chwilę zamierza wyjść z domu popełnić samobójstwo. Funkcjonariusz natychmiast powiadomił lokalny patrol, jednocześnie kontynuował rozmowę telefoniczną. Policjanci wykorzystali te cenne minuty, aby na czas dotrzeć do kobiety i udzielić jej pomocy.

W piątek, 26 lutego dzielnicowy z Posterunku Policji w Kaczorach mł. asp. Włodzimierz Starynowicz otrzymał telefon od jednej z mieszkanek gminy.

Roztrzęsiona kobieta poinformowała, że ma problemy osobiste, dlatego po zakończeniu rozmowy z policjantem, zamierza wyjść z domu popełnić samobójstwo.

Policjant przez kilka minut umiejętnie prowadził rozmowę z desperatką, dzięki czemu nie opuściła ona swojego miejsca zamieszkania. W tym czasie dzielnicowy powiadomił policjantów z lokalnego posterunku, którzy pilnie udali się pomóc kobiecie.

Kiedy na miejsce dotarł lokalny patrol, mieszkanka gminy w dalszym ciągu prowadziła rozmowę z dzielnicowym.

Pomoc mundurowych nadeszła w porę, a kobieta trafiła pod opiekę lekarzy. Opanowanie mł. asp. Włodzimierza Starynowicza oraz współpraca pomiędzy policjantami pozwoliły szybko i skutecznie udzielić pomocy. Brawo!

źródło: KPP Piła