Policjanci z Piły uratowali życie samobójcy

W niedzielę, 9 maja, w godzinach wieczornych do pilskiej jednostki wpłynęła informacja o mężczyźnie, który chciał targnąć się na swoje życie. Policjanci wyważając okno weszli do mieszkania i udzielili nieprzytomnemu mężczyźnie pomocy przedmedycznej.

Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego w składzie st. sierż. Krzysztof Mrozek oraz post. Michał Waśkowiak rozpoczęli w niedzielę służbę na terenie miasta Piły. Około godziny 22 zostali skierowani do jednego z domów w gminie Szydłowo, gdzie mężczyzna chciał popełnić samobójstwo.

Policjanci udali się na miejsce niezwłocznie. Aby dostać się na posesję funkcjonariusze przeskoczyli ogrodzenie. Drzwi do domu oraz okna znajdujące się na parterze były zamknięte. Przez jedno z okien policjanci zauważyli plamę krwi oraz leżącą przy niej osobę.

Za pośrednictwem dyżurnego wezwali na miejsce służby medyczne, a następnie bez chwili wahania wyważyli okno, dostali się do środka domu i podbiegli do mężczyzny, który miał widoczne okaleczenia na przedramieniu.

Funkcjonariusze próbowali nawiązać kontakt z mężczyzną, ale bez skutku. Policjanci opatrzyli rany oraz założyli opatrunek uciskowy, aby powstrzymać dalsze krwawienie. Po chwili mężczyzna odzyskał przytomność i nawiązał kontakt z policjantami.

Na miejscu pojawił się także Zespół Ratownictwa Medycznego, który zabrał 34-letniego mieszkańca gminy Szydłowo do Szpitala Specjalistycznego w Pile. Dzięki przekazanej informacji oraz szybkiej i zdecydowanej reakcji funkcjonariuszy Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego pomoc dotarła na czas zapobiegając tragedii.

Źródło: KPP Piła