Policjant, który mi pomógł. Można nominować swoich kandydatów

Jeszcze do końca maja można zgłaszać nominacje w ogólnopolskim konkursie “Policjant, który mi pomógł”. Dwa lata temu wśród finalistów znalazł się dzielnicowy z Piły, obecnie z Kaczor.

– Wiemy jakie znaczenie ma reakcja policjantów na wezwanie do „awantury domowej” jeśli jest dobrze przeprowadzona, a dalsze działania konsekwentne to może być początkiem końca dramatu w rodzinie. Coraz częściej osoby pokrzywdzone mówią pozytywnie o pracy policjantów świetnie wykonujących swoje obowiązki i konsekwentnie stosujących procedury prawne – to Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” IPZ, pomysłodawca konkursu, którego organizację przejęła teraz w całości Komenda Główna Policji. Nie zmieniła się tylko idea konkursu: chodzi w nim o nagradzanie takich właśnie policjantów.

– Uwolniłam się już od oprawcy. Jestem bardzo zadowolona z mojego dzielnicowego. Zawsze wykazywał się zaangażowaniem i empatią. Nasz dzielnicowy jest naszym wsparciem i pomocą – to cytat z nominacji dla Włodzimierza Starynowicza, wtedy dzielnicowego ze Śródmieścia, dziś dzielnicowego Posterunku Policji w Kaczorach. Dwa lata temu był jednym z laureatów konkursu.

Czy takich policjantów jest więcej? Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie konkursu. Czas nominacji do końca maja.

Fot. KPP Piła