Pomóż Ukrainie! Zbiórka dla żołnierzy i cywilów w Pile i w Krajence

Fundacja Mewa organizuje w Pile i w Krajence zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla żołnierzy i ludności cywilnej z terenów objętych działaniami wojennymi. Transport wyjedzie z Piły na początku lutego.

Ukraina nie składa broni, ale Ukraina potrzebuje pomocy. Fundacja Mewa organizuje zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla wojska oraz dla szpitala w Łucku i dla cywilów. Bus z darami wyrusza z Piły już 4 lutego.

Jest prośba, by przynosić rzeczy tylko z listy. Bus ma ograniczoną pojemność, a Fundacja nie posiada magazynu ani na żywność spoza listy, ani na odzież dla dzieci i kobiet.

Adresy zbiórek

  • Piła, Wawelska 118 – Studio K2
  • Piła, Kwiatowa 2 – Stowarzyszenie Słabo i Niesłyszący ,, Migacze ” w Pile – kontakt Damian Wycisło
  • Piła, Sklep Półhurt – Piła Słowackiego koło Intermarche
  • Krajenka, Apteka Nowa na Rynku
  • Krajenka, Wojska Polskiego 19
  • Łońsko 27 c – kontakt Danuta Kitowska i Marek Kitowski

Dary przeznaczone dla wojska pojadą prosto na front. Dla cywilów i szpitala w Łucku – zostaną w Łucku i trafią do osób które uciekły z terenów bezpośrednio objętych wojną oraz rannych, którzy trafili do szpitala w Łucku. Całość jest przekazywana do dwóch sprawdzonych organizacji – Łuckiej Rady Miasta – Луцька міська рада z odpowiedzialnym Володимир Захожий oraz do Ogólnoukraińskie Stowarzyszenie „Pokolenie Zmian” – Всеукраїнське об’єднання „Генерація Змін”z odpowiedzialnymi Khrystyna Vyhura oraz Natalya Prokopuk

Zbiórka będzie prowadzona do czwartku, 2 lutego. Następnego dnia – segregacja i pakowanie w kartony, 4 lutego, w sobotę, wyjazd. Zbiórka jest nadzorowana i rozliczana przez Fundacja Mewa. Dokumentację celną prowadzi Agencja Celna „Inatrcel”.

Dla ukraińskiego wojska zbierane są: ciepłe kurtki i bluzy, odzież termiczna, czapki i rękawiczki, śpiwory i karimaty, plecaki, buty zimowe, ciepłe skarpety, koce NRC, termosy, leki przeciwgorączkowe, materiały opatrunkowe, batony wysokoenergetyczne.

Dla cywilów Fundacja Mewa zbiera: leki na przeziębienie i przeciwgorączkowe (syropy, spraye do gardła i do nosa), strzykawki 2,0, 5,0, 10,0, igły do znieczulenia rdzeniowego J25, protezy rąk i nóg, materiały opatrunkowe, produkty higieniczne, pampersy 4-5-6 oraz pieluchy dla dorosłych, mleko w proszku, płatki śniadaniowe, desery owocowe dla dzieci.

Odzież nie musi być oczywiście nowa, ale powinna być w dobrym stanie. To nie jest zbiórka rzeczy, których miejsce jest na śmietniku. A sam cel akcji można wesprzeć wpłacając datek na konto Fundacji Mewa: nr konta 89 8937 0007 0002 3722 2000 0030.

Fot. Pixabay