Pomóżmy Paulinie odzyskać zdrowie!

Paulina Komarnicka jest córką zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile, Roberta Komarnickiego. Od ponad sześciu lat choruje na stwardnienie rozsiane i wymaga stałego, kosztownego leczenia. Razem z rodzicami czeka na darczyńców, którzy zechcą przekazać 1% z podatku ponieważ leczenie jest bardzo drogie.

Paulina zawsze była aktywna sportowo, jednak kiedy w 2013 roku choroba zaatakowała, zmuszona została do korzystania z kul ortopedycznych i wózka inwalidzkiego. Wtedy też rozpoczął się wyścig z czasem, gdyż choroba miała charakter postępujący, powodując niemalże każdego dnia dalszą degradację zdrowia.

Od momentu rzutu choroby minęły ponad 4 lata. Czas ten został wypełniony niezliczonymi pobytami w szpitalu. Dziewczyna co miesiąc przyjmuje bardzo silny lek, który ma ją chronić przed kolejnymi atakami choroby.

– Paulina regularnie jeździ do różnych specjalistów, wykonuje bardzo specjalistyczne badania diagnostyczne, korzysta z zabiegów rehabilitacyjnych, przyjmuje różnego rodzaju suplementy diety, które mają podnieść odporność jej organizmu, ponieważ wskutek przyjmowania leków została ona znacznie obniżona. Leczenie jest bardzo drogie…roczny koszt to 25-30 tysięcy złotych – informuje Robert Komarnicki, ojciec Pauliny. – Prosimy wszystkich ludzi, którym los innych nie jest obojętny, aby wspomogli nas w dążeniu do poprawy stanu zdrowia Pauliny.

Jak pomóc Paulinie

Paulina należy do wrocławskiej fundacji „Dobro Powraca”. Tam założono jej subkonto, na które można przekazać 1% z podatku, wpisując w formularz PIT następujące dane: KRS 0000338878, a jako cel szczegółowy jej imię i nazwisko: Paulina Komarnicka.

Istnieje też możliwość dokonywania wpłat gotówkowych na rachunek bankowy fundacji: Dobro Powraca – Fundacja na rzecz chorych na stwardnienie rozsiane, cel przelewu: Paulina Komarnicka, numer rachunku bankowego: 95 1140 1140 0000 2133 5400 1001.