Pomóżmy wyremontować „chatkę Andrzeja”

15 grudnia w gminie Budzyń ruszyła zbiórka pieniędzy na remont i wyposażenie mieszkania jednego z podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zbiórka na remont „chatki Andrzeja” trwa również na portalu pomagam.pl.

Andrzej jest przesympatycznym mieszkańcem gminy Budzyń, ma 53 lata, jest niepełnosprawny w stopniu znacznym. Razem z niepełnosprawną siostrą, siostrzenicą i jej małym synkiem mieszkają w bardzo złych warunkach, bez dostępu do ciepłej wody, bez centralnego ogrzewania, w niedocieplonym pomieszczeniu o powierzchni 30 m2.  

Andrzej jest pod stałą opieką Ośrodka Pomocy Społecznej. Pracownicy ośrodka zainicjowali całą akcję remontową i założyli w tym celu w Budzyniu komitet społeczny, którego celem jest zebranie środków na remont „chatki Andrzeja”.

W tym momencie zdobyte środki pozwolą na ocieplenie budynku, wydzielenie pokoi i postawienie ścian działowych, wymianę okna i drzwi, instalację hydrauliczną oraz całościowy remont łazienki. Brakuje około 20 000 zł na meble, wyposażenie kuchni, ogrzewanie, elektrykę, koszty robocizny. 

Akcję można wspomóc wrzucając datki do puszek kwestarskich, które ustawione zostaną w miejscach publicznych na terenie gminy Budzyń. Zbiórka pieniędzy prowadzona jest również przez portal pomagam.pl (www.pomagam.pl/chatkaandrzeja).

Szczegółowych informacji o akcji można uzyskać pod nr telefonu 608020263.

źródło: UG Budzyń