Ponad 11 tysięcy dla Wiktorka. Teraz gramy dla Mikołaja

Spółka Tarpil w Pile pragnie poinformować, że dobiegła końca akcja charytatywna „Razem możemy więcej – Pomagamy Wiktorowi ”. Tarpil szykuje się już do kolejnej akcji charytatywnej, której beneficjentem będzie cierpiący na wiele schorzeń Mikołaj.

Akcja „Pomagamy Wiktorowi” rozgrywała się głównie na stronach internetowych. Nie zniechęciło to jednak darczyńców, dzięki którym specjalne konto systematycznie rosło.

Oficjalny finał odbył się 3 lipca, na Targowisku Miejskim w Pile.

Podczas finału słuchaliśmy dobrej muzyki, a wolontariusze zbierali datki do puszek kwestowych. Można było również poczęstować się słodkościami.

Łączne zostało zebrane 11446.06 zł.

 • Dziękujemy wszystkim jeszcze raz w imieniu Wiktorka i naszym za pomoc dzięki uzbieranym pieniążkom mamy wózek specjalistyczny dla Wiktorka który musieliśmy kupić parę tygodni wcześniej, ponieważ stary się już nie nadawał. Wiktorek również będzie mógł pojechać na turnusy rehabilitacyjne, dzięki którym będzie się rozwijać dalej i sprawniej funkcjonować – mówią rodzice chłopca.  Po pomyślnie zakończonej zbiórce dla Wiktorka, spółka Tarpil już rozpoczęła przygotowania do kolejnej akcji charytatywnej „Gramy dla…..”.


  Tym razem beneficjentem imprezy, która odbędzie się na targowisku miejskim 4 grudnia będzie Mikołaj Giersz.

  Chcąc pomóc rodzicom Mikołajowi Spółka Tarpil, za pośrednictwem strony złotowiankahelp.pl zwraca się z prośbą o przekazywanie środków pieniężnych, na pokrycie kosztownej, długofalowej rehabilitacji Mikołaja.

  Zorganizowana została także licytacja fantów, za pomocą Facebooka:
  https://www.facebook.com/groups/212023330584861


  Kim jest Mikołaj ?


  Mikołaj to mały wojownik, który mimo przeciwności jakie wyrastają na jego drodze pozostaje niezwykle pogodnym chłopcem.
  U chłopca zdiagnozowano m.in. autyzm atypowy, dyspraksję, zaburzenia integracji sensorycznej, astmę, alergię, wiotkość mięśni, skoliozę, płaskostopie. Szereg słów, których część z nas nie zna, ale których znaczenie doskonale zna Mikołaj i jego rodzice… Doskonale znają też grymas bólu na jego twarzy, który pojawia się podczas nasilenia bólów stawowych… dodatkowo w lutym tego roku u chłopca stwierdzono kolagenopatie – istnieje podejrzenie choroby Ehlersa Danlosa. To rzadka choroba genetyczna, podstępna, która atakuje cały organizm. Żeby potwierdzić diagnozę, Mikołaj musi mieć wykonane badanie, które nie jest refundowane przez NFZ a jest jedyną drogą , która może dać odpowiedź na wiele pytań, na które specjaliści nie zawsze potrafią odpowiedzieć.

  Na dzień dzisiejszy Mikołaj jest pod opieką wielu specjalistów i ich grono cały czas się powiększa. Wymaga także systematycznej rehabilitacji.

  Nigdy nie wiemy co przyniesie nowy dzień i jak Mikołaj będzie się czuł. Cały czas walczymy i będziemy walczyć o jak największą samodzielność i zdrowie naszego syna – mówią rodzice Mikołaja, apelując o pomoc.