Ponad 300 biegaczy na mecie Kaczorskiej Dziesiątki

Było słonecznie, ale nie upalnie. Pobiegli nie tylko dorośli, ale także dzieci i młodzież. Tradycyjnie biegaczom towarzyszyli kijkarze. Grała orkiestra, a stołówka pracowała pełną parą. Tak było na Kaczorskiej Dziesiątce – drugim etapie cyklu „Biegaj z nami 2018” – wydarzeniu pod patronatem Eligiusza Komarowskiego, starosty pilskiego, który wystartował zawodników.

Dziesięciokilometrowa trasa, którą pokonało ponad trzystu biegaczy, nie należała do łatwych. Start w Równopolu, tuż za przejazdem kolejowym, następnie długa, prowadząca do Kaczor prosta. Później ostry skręt w lewo i bieg w pełnym słońcu w kierunku Morzewa. Dalej dwa dość trudne podbiegi i spotkanie z mieszkańcami Rzadkowa. Wreszcie niekończący się, wyczerpujący finisz w Równopolu. Ale zawodnicy jak zawsze świetnie dali sobie radę!

Najszybciej do mety dotarli: Łukasz Wirkus, Kamil Linka i Marcin Zagórny. Wśród pań: Antonina Wirkus, Sara Gawlak oraz Michalina Makowiecka.

W kategorii powiat do mety najszybciej dobiegli: Tomasz Marciniak, Marcin Starszak i Tomasz Kuster. Wśród pań: Bożena Luc, Barbara Przewoźniak i Natalia Michalska.

W krótszym, ale również wymagającym marszu nordic walking niespodzianki nie było, wygrał Sebastian Rajewski, wśród pań tryumfowała Agnieszka Janecka.

Organizatorom z Kaczor należą się duże ukłony za wspaniałe przygotowanie trasy i oprawę.

//źródło: Powiat Pilski//