Ponad 4 tysiące biegaczy na Półmaratonie Philipsa?

2 września w Pile odbędzie się 28. edycja Półmaratonu PHILIPS Piła. Dla wielu biegaczy to stała pozycja w kalendarzu startowym. I w tym roku organizatorzy półmaratonu zdecydowali się na uruchomienie dodatkowej puli pakietów startowych, dokładając do planowanych 3500 kolejne pół tysiąca. Aktualnie na liście startowej zapisane i opłacone są 4002 osoby.

Bieg odbywa się zawsze w pierwszą niedzielę września i ten termin jest jednym z powodów, dla których pilska połówka cieszy się dużą popularnością wśród zawodników, pozwala bowiem sprawdzić swoją formę przed wrześniowymi maratonami w Warszawie oraz Berlinie. Część biegaczy właśnie w Pile kompletuje wyjątkową kolekcję medali z wizerunkami najznakomitszych polskich maratończyków.

Na tegorocznym medalu, który trafi do biegaczy znajdzie się sylwetka maratończyka Wiesława Perszke. To Mistrz Polski w maratonie z 1998 roku, wielokrotny reprezentant Polski i uczestnik największych biegów maratońskich na świecie legitymujący się rekordem życiowym 2:11:15. Będzie to już 12. kolejny krążek z wizerunkiem najlepszych polskich maratończyków w unikalnej kolekcji medali pilskiego półmaratonu.

W minionych latach swojego wizerunku na medalu użyczyli: Zdzisław Bogusz (2006), Edward Stawiarz (2007), Michał Wójcik (2008), Kazimierz Orzeł (2009), Edward Łęgowski (2010), Ryszard Marczak (2011), Jerzy Skarżyński (2012), Wojciech Ratkowski (2013), Zbigniew Pierzynka (2014) Wanda Panfil (2015), Jan Huruk (2016) i Leszek Bebło (2017).

W związku z osiągnięciem limitu 3,5 tysiąca uczestników organizatorzy 28. Międzynarodowego Półmaratonu PHILIPS Piła zdecydowali się udostępnić pulę dodatkowych 500 pakietów startowych. Dzięki temu w pilskiej połówce, która odbędzie się 2 września będzie mogło wystartować nawet 4 tysiące osób. Aktualnie na liście startowej zapisanych i opłaconych jest 4002 osób. Internetowe zapisy na półmaraton są już zamknięte.

Zawodnicy chętnie przyjeżdżają do Piły, by pobiec na płaskiej i szybkiej trasie pozwalającej osiągać dobre wyniki i poprawiać rekordy życiowe. 28. Półmaraton PHILIPS Piła odbędzie się na trasie posiadającej atesty IAAF, AIMS oraz PZLA. Jak co roku podczas pilskiej “połówki” odbędą się Mistrzostwa Polski w Półmaratonie, a oprócz tego rywalizacja będzie toczyć się również w ramach Pucharu Komendanta Policji, Otwartych Mistrzostw Studentów i Nauczycieli Akademickich Uczelni oraz Mistrzostw Wojska Polskiego w Półmaratonie.