Ponad 650 tysięcy dla szkoły w Wieleniu

Aż dziewięć placówek oświatowych z północnej wielkopolski otrzyma dofinansowanie, w ramach programu WRPO 2014+,. jest wśród nich Zespół Szkół w Wieleniu. Umowy z beneficjentami podpisał Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

W ramach realizowanych projektów podejmowane będą działania ukierunkowane na lepsze dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia do potrzeb rynku pracy. Dofinansowanie otrzyma sześć placówek z powiatu pilskiego, a także Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie, Samorządowa Administracja Oświatowa w Wieleniu oraz zespół Szkół im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Obornikach.

Dla nas to bardzo ważny projekt, który ma na celu podniesienie kompetencji zawodowych uczniów Zespołu Szkół w Wieleniu, zwiększając ich szanse na rynku pracy. Tym bardziej, że jesteśmy jedyną gminą w powiecie czarnkowsko – trzcianeckim, która jako samorząd prowadzi szkołę zawodową, a projekt dotyczy tylko dwóch profili. Grupę docelową stanowi 50 uczniów i trzech nauczycieli kształcenia zawodowego technikum w Zespołu Szkół w Wieleniu. Zakładamy podniesienie kompetencji zawodowych uczniów w zawodach technik logistyk i technik informatyk. W ramach zaplanowanego wsparcia zaplanowano doposażenie pięciu w sprzęt i materiały dydaktyczne niezbędne do realizacji kształcenia zawodowego – mówi Elżbieta Rybarczyk, burmistrz Wielenia.

Dofinansowanie dla Zespołu Szkół w Wieleniu wyniesie 653 845,50 zł. Całkowita wartość projektu to 727 277,50 zł. Projekt skierowany jest do uczniów technikum logistycznego i informatycznego w Zespole Szkół w Wieleniu prowadzonego przy Gminie Wieleń. W ramach projektu nastąpi doposażenie pracowni informatycznej i logistycznej w nowy sprzęt. Nastąpi także remont dwóch izb lekcyjnych, a 50 uczniów będzie mogło wziąć udział w stażach zawodowych, za które otrzymają wynagrodzenie 1500 zł.

Skorzystają także nauczyciele, którzy finansowane będą mieli studia podyplomowe i specjalistyczne kursy. Także uczniowie wezmą udział w kursach, m.in. na operatora wózka widłowego, zarządzania łańcuchem dostaw czy w kursie obsługi programów typu CAD, COREL, Cisco Certifled Network Associate CCNA i programowania w języku JAVA (technik informatyk).