Poprosili, by ich podwiózł. Pobili go, wyrzucili z auta i ukradli samochód

W ręce policji wpadło dwóch mężczyzn, którzy napadli na na kierowcę z gminy Ujście. Pobili go, wyrzucili z samochodu i ukradli auto.

Do zdarzenia doszło w nocy z 23 na 24 lipca na terenie powiatu pilskiego. Wówczas 21-letni mężczyzna został napadnięty. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że w Chodzieży dwóch mężczyzn poprosiło go, aby zawiózł ich do Piły i z powrotem. Podczas podróży powrotnej, na terenie gminy Ujście w pewnym momencie pasażerowie zaatakowali kierującego samochodem marki Audi A6.

– Napastnicy dusili pokrzywdzonego i siłą wyciągnęli go z samochodu na jezdnię, gdzie kopali i uderzali pokrzywdzonego po całym ciele. Następnie dwóch napastników odjechało pojazdem, w którym znajdował się także telefon komórkowy oraz dokumenty należące do pokrzywdzonego – relacjonuje Żaneta Kowalska, rzeczniczka pilskiej policji.

W poszukiwanie sprawców włączyli się policjanci z Komendy Powiatowej w Pile, Chodzieży i Obornikach. Mężczyźni zostali zatrzymani przez obornickich policjantów. Napastnicy usłyszeli już zarzuty, a sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu ich na trzy miesiące.

Zatrzymani to 25-letni mieszkaniec Wrocławia i 40-leni mieszkaniec Kamienia Pomorskiego.

Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi odpowiednio kara do 10 i 12 lat więzienia.