Poseł Porzucek apeluje w sprawie miasta partnerskiego Piły

W związku z wojną w Ukrainie wiele polskich miast zrywa lub zawiesza kontakty z miastami partnerskimi z Rosji.

Z takim apelem wystąpili do Marii Kubicy, przewodniczącej Rady Miasta Piły oraz prezydenta Piotra Głowskiego, Marcin Porzucek, poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz Tomasz Słoboda, przewodniczący Klubu Radnych PiS. W ich liście otwartym czytamy:

„W związku z barbarzyńskim atakiem Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, wnosimy o niezwłoczne zakończenie współpracy pilskiego samorządu z rosyjskimi miastami Dmitrow i Kronsztadt. W obliczu tragedii, która dotyka miliony Ukraińców, współpraca ze stroną rosyjską na żadnym szczeblu nie powinna być kontynuowana”.

Prezydent Piły podjął decyzję o zawieszeniu współpracy z rosyjskimi miastami partnerskimi i wystosował list do władz i mieszkańców obu miast z apelem o wywieranie nacisków na rosyjski rząd i Władimira Putina, aby przerwali agresję i wycofali armię rosyjską z Ukrainy. Rada Miasta Piły przyjęła tę decyzję jednogłośnie.

Poseł Marcin Porzucek decyzję prezydenta Głowskiego o zawieszeniu, a nie zerwaniu współpracy porównał do działań FIFA w tej sprawie.