Dziennikarka Głosu Wielkopolskiego zginęła w wypadku. Jest nagroda za pomoc w ujęciu sprawcy

Policjanci z Chodzieży poszukują niebieskiego Renault Trafic lub Opla Vivaro. Kierowca takiego auta w czwartek, 3 września, potrącił śmiertelnie 35-letnią rowerzystkę i uciekł z miejsca wypadku. Komendant Powiatowy Policji w Chodzieży wyznaczył nagrodę finansową za pomoc w ustaleniu sprawcy. 35-latka była wieloletnią dziennikarką Tygodnika Chodzieżanin i Głosu Wielkopolskiego.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w czwartek, 3 września około godz. 14.00. Na drodze pomiędzy Budzyniem a Wągrowcem, w pobliżu miejscowości Brzekiniec. 35-letnia kobieta, jadąc sportowym rowerem – kolarzówką – została potrącona przez samochód. Zginęła na miejscu. Sprawca uciekł.

Policjanci na miejscu zabezpieczyli ślady wskazujące na to, że poszukiwany mógł poruszać się samochodem Renault Trafic albo Oplem Vivaro koloru niebieskiego. Oba samochody są bliźniaczo podobne i mają bardzo dużo wspólnych podzespołów oraz części.

Tak mógł wyglądać samochód, który potrącił rowerzystkę. / zdjęcie poglądowe

– W związku z tą sprawą prosimy o kontakt wszystkie osoby, które widziały takie auto z uszkodzeniami przedniej, prawdopodobnie prawej strony nadwozia (zderzak, pokrywa silnika, przednia szyba, prawe lusterko) – apeluje Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Policjanci proszą także o kontakt wszystkich kierowców, którzy w tym dniu poruszali się w okolicy, a ich samochody są wyposażone w rejestratory video.

Do kontaktu został uruchomiony specjalny numer telefonu – 694088659.

Komendant Powiatowy Policji w Chodzieży wyznaczył specjalną nagrodę finansową dla osoby, która przekaże istotne informacje, przydatne do identyfikacji pojazdu i sprawcy wypadku.