Potrzebna krew dla Edwarda Henyka

Jeszcze 29 lipca organizował akcje poboru krwi w Trzciance, podczas której zebrano 16,2 litrów. Dziś sam potrzebuje pomocy krwiodawców. Jak najszybciej potrzebna jest krew z grupy A Rh -.

Edward Henyk prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Trzciance znany jest jako osoba niezwykle pomocna, życzliwa i uczynna. Zawsze chętnie angażuje się w akcje poboru krwi i różne działania charytatywne.

Jego uczynność wielokrotnie została doceniona, za co otrzymał m. in.: Trzcianecką Sarenkę, medal 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża, wyróżnienie „Kryształowe Serce” oraz honorową odznakę „Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”.

Zapas krwi z grupy A Rh – na dzień 10 sierpnia określany jest jako niski. Nie jest to jedyna z grup, której na dzień dzisiejszy brakuje. Apelujemy o pomoc nie tylko dla pana Edwarda, ale także dla innych pacjentów. Nigdy nie wiadomo, kiedy to my będziemy potrzebować tego niezwykle cennego płynu. Oddawanie krwi w czasie pandemii jest bezpieczne.

Jeżeli chcesz pomóc, najbliżej Trzcianki krew można oddać w Czarnkowie, przy ul. Tadeusza Kościuszki 91. Rejestracja w Oddziale Terenowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa czynna jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.00 do 11.00. Zapisu dokonać można telefonicznie, pod numerem 67 352 81 35.

Źródło: UM Trzcianka