Powiat pilski z kolejnym wyróżnieniem. Tym razem jako innowacyjny samorząd

Powiat pilski dołożył kolejne dwa wyróżnienia do zdobytych w tym roku tytułów „Dobry Polski Samorząd 2021” i „Super Powiat 2021”. Tym razem zgarnął laury w konkursie „Innowacyjny Samorząd”.

Była to już trzecia edycja konkursu organizowanego przez serwis samorządowy PAP. Cel to wyłonienie i nagrodzenie najbardziej innowacyjnych gmin, miast, powiatów i województw, które mogą stać się źródłem inspiracji dla pozostałych samorządów.

Wyróżnienia dla powiatu pilskiego odebrał starostwa Eligiusz Komarowski.

– To ogromna satysfakcja znaleźć się w elitarnym gronie nagrodzonych. W tegorocznej edycji konkursu zgłoszono aż 237 projektów, więc tym większa nasza radość, że otrzymaliśmy aż dwa wyróżnienia – mówi starosta Eligiusz Komarowski.  

Powiat został wyróżniony za dwa nowatorskie projekty. Pierwszy z nich to „Nowoczesne e-usługi w zakresie edukacji, informacji i promocji w powiecie pilskim z wykorzystaniem telebimów wielkocalowych”. P

Projekt ruszył rok temu w Pile. Na telebimach pojawiają się informacje o wydarzeniach organizowanych dla mieszkańców, Prowadzona jest również na nich kampania edukacyjno-promocyjna związana z ekologią i jej wyzwaniami oraz walorami przyrodniczymi, turystycznymi i kulturowymi powiatu pilskiego.

Drugi wyróżniony projekt to „Zielona ławeczka – innowacyjne wykorzystanie elementów infrastruktury rekreacyjnej jako instalacji pokazowej dla nauczania na temat zielonej energii”.
Realizację tego projektu powiat zakończył w grudniu 2021 r. Polegał on na montażu inteligentnych, ekologicznych ławek solarnych z możliwością ładowania telefonów i podłączenia USB przy czterech szkołach ponadpodstawowych:  Zespole Szkół Budowlanych, Zespole Szkół im. Stanisława Staszica, Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile oraz Zespole Szkół w Łobżenicy.

Zielona Ławeczka łączy w sobie kilka funkcji – rekreacyjno-wypoczynkową, ekologiczną i edukacyjną. Nauczyciele korzystają z niej jako inteligentnej pokazowej instalacji na lekcjach dotyczących zielonej energii.

Starostwo Powiatowe w Pile