Powiesił się na gałęzi. Policjanci odcięli pętlę…

Funkcjonariusze z wieleńskiego komisariatu w ostatniej chwili zapobiegli tragedii. St. post. Emilia Stróżyńska oraz st. post. Krystian Jahns uratowali życie 33-letniemu mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo.

Policjanci z Komisariatu Policji w Wieleniu otrzymali informację, że w pobliskim lesie jeden z mieszkańców chce targnąć się na własne życie. Niezwłocznie udali się we wskazane miejsce, gdzie zastali mężczyznę wiszącego na skórzanym pasku, przywiązanym do gałęzi drzewa.

Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do udzielenia niezbędnej pomocy, polegającej na podtrzymywaniu ciała mężczyzny, by zapobiec uduszeniu, jednocześnie odcinając pętlę zaciśniętą na szyi. 33-latek nie wykazywał żadnych oznak życia, był nieprzytomny – relacjonuje Karolina Górzna-Kustra z czarnkowskiej komendy policji.

Po udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej policjanci przywrócili czynności życiowe mężczyźnie. Na miejsce zdarzenie wezwana została załoga pogotowia ratunkowego.

33-latek, który chciał odebrać sobie życie, był nietrzeźwy. Został przewieziony do izby wytrzeźwień, gdzie trafił również pod opiekę lekarską.

Na szczęście pomoc policjantów przyszła w porę.